Aktualności

Stypendia dla uzdolnionych uczniów

24.06.2026 r.

Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki po raz kolejny przyznał stypendia naukowe i artystyczne najzdolniejszym uczniom gorzowskich szkół. W środę, 24 czerwca w Arenie Gorzów władze miasta wręczyły je 75 uczniom, którzy wykazali się wyjątkowymi zdolnościami w roku szkolnym 2025/2026.

Pokazujecie, że dzięki Waszej pracy, determinacji, zaangażowaniu, chęci poznawania świata można osiągnąć sukces i spełniać marzenia. Ale nie byłoby to możliwe gdyby nie opiekunowie, nauczyciele, wasi rodzice – powiedziała wiceprezydent Małgorzata Domagała podczas uroczystości.

Drodzy stypendyści, spełniajcie swoje marzenia, podnoście poprzeczkę, bo świat w przyszłości należeć będzie do Was – podkreśliła Małgorzata Domagała.

Stypendia edukacyjne Miasta Gorzowa Wielkopolskiego dla najzdolniejszych uczniów gorzowskich szkół są przyznawane od blisko 29 lat. Ich historia sięga 1997 r. Nagrodzono dotychczas 1732 uczniów. Grono tych, którzy przynoszą chlubę miastu powiększyło się o kolejnych 75 nieprzeciętnie uzdolnionych, których rozwojowi sprzyja wsparcie kreatywnych nauczycieli i wspaniałych rodziców.

W tym roku w gronie szczególnie uzdolnionych uczniów mamy 38 stypendystów za osiągnięcia naukowe i 37 stypendystów za osiągnięcia artystyczne. Stypendia zostały przyznane uczniom, którzy w roku szkolnym 2025/2026 uzyskali wybitne osiągnięcia i z sukcesem reprezentowali nasze miasto w olimpiadach, konkursach przedmiotowych oraz artystycznych.

Fot. Łukasz Kulczyński

Ikona aplikacji Karta Miejska GORZÓW #StądJestem

Karta Miejska GORZÓW #StądJestem

Pobierz aplikację i skorzystaj z wyjątkowych benefitów