Aktualności

W publikacji Telewizji Gorzów dotyczącej najmu pomieszczeń dla Wydziału Edukacji zabrakło istotnego kontekstu całej sprawy

22.06.2026 r.

Siedziby Wydziału Edukacji i Wydziału Kultury mieściły się na ulicy Okólnej w budynku należącym do Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Ze względu na potrzeby właściciela budynku, Miasto zostało zobowiązane do opuszczenia tych pomieszczeń i pilnie musiało zapewnić ciągłość pracy wydziałów obsługujących mieszkańców.

W związku z tym konieczne było znalezienie odpowiedniej powierzchni biurowej na okres przejściowy, do czasu zakończenia remontu budynku Przemysłówki, gdzie planowano nową siedzibę Wydziału Edukacji i gdzie Wydział się przeniósł.

Zawarte umowy na czasowy wynajem dotyczyły pomieszczeń dla funkcjonowania całego wydziału, a ich wartość obejmuje cały okres najmu. Nie były to wydatki ponoszone na rzecz konkretnej osoby, lecz koszty zapewnienia miejsca pracy urzędnikom realizującym zadania publiczne.

W okolicznościach, w jakich Miasto było zobowiązane do znalezienia powierzchni zastępczej dla Wydziału Edukacji, przedstawione warunki najmu umożliwiły sprawne zabezpieczenie potrzeb urzędu. Analiza kosztów w odniesieniu do wynajmowanej powierzchni i okresu obowiązywania umów nie wskazuje na ich nadzwyczajny lub nierynkowy charakter.

Warto również podkreślić, że działanie, związane z wynajmem było przejrzyste i zgodne z obowiązującymi procedurami.

Ocena sprawy powinna opierać się na faktach i obowiązujących przepisach, a nie na insynuacjach czy uproszczeniach.

Wiesław Ciepiela 

Rzecznik prasowy

Ikona aplikacji Karta Miejska GORZÓW #StądJestem

Karta Miejska GORZÓW #StądJestem

Pobierz aplikację i skorzystaj z wyjątkowych benefitów