Aktualności

Miasto zleci organizację II Gorzowskiego Forum Organizacji Pozarządowych

02.06.2026 r.

Rozpoczął się konkurs na realizację II Gorzowskiego Forum Organizacji Pozarządowych. To będzie już drugie Forum organizowane przez NGO we współpracy z Miastem.

W ogłoszonym właśnie konkursie ofert wyłoniona zostanie jedna organizacja pozarządowa, która zaplanuje, zorganizuje i przeprowadzi II Gorzowskie Forum Organizacji Pozarządowych. Forum ma na celu:

  • wzmocnienie potencjału organizacji pozarządowych, w szczególności działających na terenie Gorzowa Wielkopolskiego;
  • tworzenie warunków do wdrażania instrumentów wspomagających wzajemne zaufanie i współpracę lokalnego sektora pozarządowego;
  • rozwój lokalnych społeczności oraz promocji idei społeczeństwa obywatelskiego;
  • wzmocnienie roli i profesjonalizacji organizacji pozarządowych we współpracy z sektorem publicznym;
  • prezentację inspirującego i innowacyjnego podejścia do realizacji usług publicznych przez organizacje pozarządowe.

Na terenie Gorzowa działa łącznie ponad 400 organizacji pozarządowych. Przedstawiciele trzeciego sektora wielokrotnie podkreślali potrzebę integracji i sieciowania. Forum jest odpowiedzią Miasta na zgłaszane potrzeby.

Poprzednie forum odbyło się w listopadzie 2025 roku i przyciągnęło ponad 50 przedstawicieli trzeciego sektora. W tym roku na realizację Forum przeznaczono 18.000 zł i wskazano termin wykonania zadania do 31 października.

Organizacje pozarządowe zainteresowane realizacją zadania mogą składać swoje oferty w terminie do 23 czerwca 2026 r. do godz. 12:00.

Pełna treść ogłoszenia dostępna jest tutaj.

Wydział Konsultacji, Rewitalizacji i Współpracy z NGO

Fot. Pixaby

Ikona aplikacji Karta Miejska GORZÓW #StądJestem

Karta Miejska GORZÓW #StądJestem

Pobierz aplikację i skorzystaj z wyjątkowych benefitów