Aktualności

Prawie 400 biegaczy zmierzyło się z upałem

22.06.2026 r.

Blisko 400 zawodniczek i zawodników wystartowało w niedzielę w XI Gorzowskiej Nadwarciańskiej Dysze. Tegoroczna edycja odbywała się w wyjątkowo trudnych warunkach – już przed południem temperatura przekraczała 30 stopni Celsjusza.

Mimo upału bardzo dobry wynik osiągnął Michał Hulewicz z Gorzowa, który obronił zwycięstwo sprzed roku i 10-kilometrową trasę pokonał w czasie 33 minut i 46 sekund. Co więcej, był o ponad pół minuty szybszy niż przed rokiem.

Drugie miejsce zajął Mikołaj Czeronek z Wrocławia (34:15), a trzecie Patryk Sochocki z Żagania (34:31).

W rywalizacji kobiet zwyciężyła Natalia Semenovych z Ukrainy z czasem 37:18. Na kolejnych miejscach uplasowały się Katarzyna Ślusarczyk z Gorzowa (40:32) oraz Wioletta Kuczyńska z Przytocznej (41:25).

Nadwarciańska Dycha to najbardziej prestiżowy bieg uliczny w Gorzowie. Trasa prowadzi ulicami centrum miasta oraz wzdłuż Warty, a uczestnicy mieli do pokonania dwa okrążenia liczące po pięć kilometrów każde.

Tegoroczna edycja pokazała, że dla biegaczy nie ma rzeczy niemożliwych – nawet rekordowy upał nie przeszkodził setkom zawodników w dotarciu do mety.

Wydział Sportu

Fot. Karolina Machnicka

Ikona aplikacji Karta Miejska GORZÓW #StądJestem

Karta Miejska GORZÓW #StądJestem

Pobierz aplikację i skorzystaj z wyjątkowych benefitów