Głośna próba syren alarmowych
Dzisiaj
22.06.2026 r.
Blisko 400 zawodniczek i zawodników wystartowało w niedzielę w XI Gorzowskiej Nadwarciańskiej Dysze. Tegoroczna edycja odbywała się w wyjątkowo trudnych warunkach – już przed południem temperatura przekraczała 30 stopni Celsjusza.
Mimo upału bardzo dobry wynik osiągnął Michał Hulewicz z Gorzowa, który obronił zwycięstwo sprzed roku i 10-kilometrową trasę pokonał w czasie 33 minut i 46 sekund. Co więcej, był o ponad pół minuty szybszy niż przed rokiem.
Drugie miejsce zajął Mikołaj Czeronek z Wrocławia (34:15), a trzecie Patryk Sochocki z Żagania (34:31).
W rywalizacji kobiet zwyciężyła Natalia Semenovych z Ukrainy z czasem 37:18. Na kolejnych miejscach uplasowały się Katarzyna Ślusarczyk z Gorzowa (40:32) oraz Wioletta Kuczyńska z Przytocznej (41:25).
Nadwarciańska Dycha to najbardziej prestiżowy bieg uliczny w Gorzowie. Trasa prowadzi ulicami centrum miasta oraz wzdłuż Warty, a uczestnicy mieli do pokonania dwa okrążenia liczące po pięć kilometrów każde.
Tegoroczna edycja pokazała, że dla biegaczy nie ma rzeczy niemożliwych – nawet rekordowy upał nie przeszkodził setkom zawodników w dotarciu do mety.
Wydział Sportu
Fot. Karolina Machnicka
Dzisiaj
Dzisiaj
Dzisiaj
Dzisiaj
Dzisiaj
19 Czerwiec
19 Czerwiec
19 Czerwiec
19 Czerwiec
19 Czerwiec
18 Czerwiec
18 Czerwiec