Aktualności

Rower potrafi łączyć pokolenia

22.06.2026 r.

Blisko 500 rowerzystów wzięło udział w sobotniej Gorzowskiej Masie Rowerowej. Choć nie była to rekordowa edycja pod względem liczby wszystkich uczestników, bez wątpienia można mówić o rekordzie wśród najmłodszych miłośników dwóch kółek. Dzieci i całe rodziny były niezwykle widoczne zarówno na trasie przejazdu, jak i podczas festynu na stadionie żużlowym.

Tegoroczna Masa odbywała się w wyjątkowo wymagających warunkach. Termometry pokazywały wysokie temperatury, jednak upał nie odstraszył Gorzowian. Wręcz przeciwnie – na starcie w parku Górczyńskim pojawił się kolorowy peleton rowerzystów, którzy wspólnie przejechali ulicami miasta, promując aktywny styl życia i dobrą zabawę na dwóch kółkach – poinformował Paweł Najdora ze stowarzyszenia Rowerowy Gorzów.

Na trasie można było zobaczyć uczestników w każdym wieku – od najmłodszych rowerzystów jadących pod opieką rodziców, po doświadczonych cyklistów, którzy od lat biorą udział w miejskich przejazdach. 

To właśnie dzieci były w tym roku szczególnie widoczne. Wielu uczestników podkreślało, że tak licznej grupy najmłodszych podczas Gorzowskiej Masy Rowerowej jeszcze nie było – podkreślił Najdora.

Meta tradycyjnie stała się miejscem wspólnego świętowania. Na stadionie żużlowym na uczestników i mieszkańców czekał rodzinny festyn pełen atrakcji. Były dmuchańce, animacje, wata cukrowa, popcorn, kolorowe warkoczyki, brokatowe tatuaże oraz pokazy przygotowane przez służby mundurowe. Pomimo gorącej pogody humory dopisywały wszystkim, a uczestnicy zgodnie podkreślali świetną atmosferę wydarzenia.

Gorzowska Masa Rowerowa po raz kolejny pokazała, że rower potrafi łączyć pokolenia. Była okazją do aktywnego spędzenia czasu, spotkania ze znajomymi i wspólnej jazdy ulicami miasta. Co najważniejsze – niemal wszyscy opuszczali stadion z uśmiechami na twarzach i deklaracją, że pojawią się także na kolejnej edycji.

Następna Gorzowska Masa Rowerowa planowana jest na koniec września. Organizatorzy już dziś zapraszają wszystkich miłośników dwóch kółek do udziału w kolejnym wspólnym przejeździe przez miasto.

Wydział Sportu

 

Fot. Łukasz Kulczyński

Ikona aplikacji Karta Miejska GORZÓW #StądJestem

Karta Miejska GORZÓW #StądJestem

Pobierz aplikację i skorzystaj z wyjątkowych benefitów