Aktualności

Pierwsza pomoc to nie tylko teoria, przyjdź i zamień wiedzę na umiejętności

18.06.2026 r.

W najbliższą sobotę, 20 czerwca na Starym Rynku będzie można ćwiczyć czynności ratownicze. W centrum miasta zostanie ustawiony punkt szkoleniowy organizowany w ramach pierwszego Krajowego Treningu Akademii Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej (OLiOC), który poświęcony jest praktycznym umiejętnościom udzielania pierwszej pomocy.

W trakcie wydarzenia odbędą się pokazy, a mieszkańcy będą mogli przećwiczyć podstawowe czynności ratujące życie, w tym ocenę bezpieczeństwa miejsca zdarzenia, wezwanie pomocy, sprawdzenie przytomności i oddechu, resuscytację krążeniowo-oddechową oraz tamowanie silnego krwotoku. Punkt szkoleniowy będzie dostępny na Starym Rynku od 16.00 do 19.00.

Szkolenie poprowadzą strażacy z Komendy Miejskiej PSP oraz pracownicy Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta. W trakcie wydarzenia będzie można zapoznać się z informacjami dotyczącymi szeroko pojętego bezpieczeństwa – jak się zabezpieczyć przed potencjalnymi zagrożeniami i jak się na nie przygotować.

Fot. Pixaby

 

Ikona aplikacji Karta Miejska GORZÓW #StądJestem

Karta Miejska GORZÓW #StądJestem

Pobierz aplikację i skorzystaj z wyjątkowych benefitów